اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15630تاریخ ثبت : 1397/2/22 14:20:30

تحلیل مرد بی حاشیه از شاهکار سوریه

رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد، سوریه با پاسخ راکتی به تجاوزهای رژیم صهونیستی، موفق به ایجاد «توازن ترس» شد.

«نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اعلام کرد، سوریه با هدف قرار دادن مواضع نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در جولان ، پاسخ هشداری سختی به این رژیم داد.

وی افزود: سوریه با این اقدام موفق به تحقق «توازن ترس» با اسرائیل شد. بعید نمی‌دانیم در صورتی که حملات اسرائیل به اراضی سوریه تکرار شود، ارتش سوریه اهدافی در اراضی فلسطینی اشغال شده توسط اسرائیل را هدف قرار بدهد.

«توازن ترس» نوعی حریم امنیتی برای مقابله با اقدامات خرابکارانه طرف‌های مقابل است که برخی کشورها اتخاذ می‌کنند.

نبیه بری ادامه داد: ما می‌دانیم اسرائیل ، مساحت جغرافیایی کمی دارد و به نفعش نیست که جنگ طولانی مدتی وجود داشته باشد؛ اسرائیل، تاکتیک هدف قرار دادن مناطق حساس در سوریه و بازگشت را انتخاب کرده است؛ من معتقدم که ثبات یا صلح و آتش‌بس جز با توازن ترس برقرار نخواهد شد.

وی تصریح کرد: آمریکا، منافعی در سوریه دارد و اگر جنگ دربگیرد حتی دونالد ترامپ هم نمی تواند نتایج آنچه ممکن است برای آمریکایی‌های حاضر در سوریه رخ دهد را بپذیرد.

بامداد روز پنجشنبه (بیستم اردیبهشت) رسانه‌ها از حمله خمپاره‌ای رژیم صهیونیستی به شهر «البعث» در شمال استان قنیطره سوریه خبر دادند که در پی این حمله، رژیم صهیونیستی با واکنش راکتی روبه‌رو شد.

رژیم صهیونیستی در ادامه، این واکنش را حمله از جانب ایران توصیف کرد و جنگنده‌های آن، به چندین نقطه در خاک سوریه حمله کردند.

ارتش سوریه در همین روز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه این حملات سه نفر کشته و و دو نفر مجروح و یک سامانه راداری به همراه یک انبار مهمات منهدم شد و چند سایت راداری اسیب دید.

ارتش سوریه اعلام کرد که بیش از نیمی از موشک‌های شلیک شده رژیم صهیونیستی را پدافند هوایی سوریه منهدم کرده است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که 28 جنگنده اسرائیلی در حملات امروز به نقاطی از سوریه که شامل اف-15 و اف-16 است، مشارکت داشته‌اند و مجموعا 60 موشک شلیک کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه نیز گفته است که پدافند هوایی سوریه، بیشتر از نصف موشک‌های شلیک شده را منهدم کرده است. این موشک‌ها به گفته وزارت دفاع روسیه، نقاطی که ایرانی‌ها در آن هستند و همچنین سامانه‌های پدافند هوایی و جنوب سوریه را هدف گرفته بود.
انتهای پیام/افکارنیوز

کلمات کلیدی خبر :سوریه^