اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15600تاریخ ثبت : 1397/2/19 11:05:39
فرمانده کل سپاه پاسداران:

خروج آمریکا از برجام بهانه بود

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: خروج آمریکایی‌ ها از برجام نشان داد که موضوع غنی‌سازی بهانه بود و این را اثبات کرد که مساله اصلی آن‌ها توان دفاعی و موشکی و اثرگذاری جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری روز چهارشنبه در نخستین همایش مهارت آموزی کارکنان وظیفه (سربازان) اظهار داشت: خروج شرورانه آمریکا از برجام را به فال نیک می گیریم، هر چند آمریکایی ‌ها پیش از این هم اعتباری نداشتند.

** آمریکا برای هیچ مذاکره ای قابل اعتماد نیست
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه «یک بار دیگر کاملا روشن شد و به اثبات رسید که آمریکایی ها زورگو هستند»، گفت: آمریکایی ها برای هیچ گونه مذاکره و تعاملی قابل اعتماد نیستند و اثبات قطعی این مساله بسیار تعیین کننده است.
وی افزود: مساله خروج آمریکا از برجام در آینده جمهوری اسلامی ایران بسیار تعیین کننده است و همه باید در این ارتباط یکدل و هماهنگ و با نگاه عمیق، در راستای تقویت توانمندی‌های داخلی گام برداریم و بر ظرفیت ‌های درونی کشور متمرکز شویم.
سرلشکر جعفری با بیان اینکه نیروهای مسلح با نگاه به ظرفیت‌های داخل کشور موجب عزت و اقتدار شده‌اند، گفت: به امید خدا در سایر بخش‌ های کشور نیز این نگاه به وجود خواهد آمد.

** اروپایی ها وابسته به آمریکا هستند و مستقل تصمیم نمی گیرند
وی همچنین تصریح کرد: «امیدواریم این فرصت یک تا دو هفته ‌ای که رئیس جمهوری شب گذشته اعلام کردند به پایان برسد؛ بدیهی است که اروپایی‌ها در انتخاب بین آمریکا و ایران، آمریکا را برمی‌گزینند چرا که آن‌ها وابسته به آمریکا هستند و نمی‌توانند مستقل و آزادانه تصمیم بگیرند.»
فرمانده کل سپاه بیان کرد: امروز ایران در مقابل زورگویی دشمنان و همچنین در مقابله با جربانات تروریستی در منطقه ایستاده است و همین ایستادگی ما آنان را از پای در می‌آورد و موجب پیشرفت انقلاب شده و خواهد شد.

**نیروهای مسلح توجه بیشتری به ارتقای توان دفاعی از این پس دارند
سرلشکر جعفری اظهار داشت: از این به بعد نیروهای مسلح باید توجه بیشتری به ارتقای توان دفاعی داشته باشند و در راستای مولفه ‌های اصلی قدرت حرکت کنند.
ادامه دارد...
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :فرمانده کل سپاه پاسدارانآمریکابرجامسردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری^