اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15561تاریخ ثبت : 1397/2/18 08:54:04

اذعان مسکو به نقش موثر ایران در مبارزه با تروریسم سوریه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه با تاکید بر نقش موثر ایران در سوریه، هشدار داد برخورد آمریکا با تهران، صلح و آرامش برای منطقه یا اروپا به همراه نخواهد داشت.

"ماریا زاخاروا" سخنگوی رسمی وزارت امور خارجه روسیه تاکید کرد که فعالیت ضدتروریستی ایران در سوریه اهمیت بسیار زیادی دارد. وی توضیح داد: «ایران در زمینه یافتن راه حل و فصل سیاسی و اقدامات ضدتروریستی در سوریه بسیار موثر عمل کرده و نقش مهمی بازی می کند. ایفای نقش ایران در مبارزه با تروریسم نه تنها برای سوریه، بلکه برای کل منطقه دارای اهمیت بسیار زیدی است.

زاخاروا همچنین یادآور شد که برخوردی که با ایران، بخصوص از سوی آمریکا می شود، نه صلح و آرامش برای منطقه خاورمیانه بهمراه می آورد و نه به تامین امنیت اروپا  کمکی می کند.

به گفته این دیپلمات، اظهاراتی که از سوی مقامات آمریکایی در مورد خروج احتمالی از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شنیده می شود، در وهله نخست، تهدیدی برای حقوق بین الملل بعنوان پایه و اساس جهان امروزی است و مسلما هیچ کمکی هم به پایداری صلح و ثبات و امنیت جهانی نخواهد کرد.  

سخنگوی وزارت خارجه روسیه همچنین تاکید نمود که برجام، توافقنامه ای بین المللی است که نه تنها از سوی کشورهای گروه «1+5» و ایران امضاء شده، بلکه به تایید شورای امنیت سازمان ملل هم رسیده و اجرای مفاد آن برای همه طرفین یک التزام شده است.   

انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :مسکو ایران تروریسمسوریه^