اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15488تاریخ ثبت : 1397/2/11 14:17:23

آغاز نشست‌های شورای ملی فلسطین

بیست‌ و سومین دوره نشست‌های شورای ملی فلسطین در مقر تشکیلات خودگردان در شهر رام الله آغاز شد.

 محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آغاز نشست‌های این شورا که از ۲۲ سال قبل برای اولین بار برگزار شده است، خاطرنشان کرد: ما قرارداد دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را نخواهیم پذیرفت و نمی‌پذیریم که آمریکا به تنهایی میانجی‌گری در روند صلح باشد و آن قراردادی را که آمریکا می‌خواهد ارائه دهد، نمی‌پذیریم و اگر آمریکا می‌خواهد دست به کاری بزند، ما می‌گوییم که خواهان گزینه تشکیل دو کشور با پایتختی قدس شرقی هستیم و چیزی جز این را نخواهیم پذیرفت.

این نشست که با عنوان "قدس و حمایت مشروع فلسطین" با حضور هیات‌هایی از کشورهای عربی، اسلامی و بین‌المللی طی چهار روز برگزار می‌شود، به بررسی مسائلی از جمله انتخاب کمیته اجرایی جدیدی برای سازمان آزادی بخش و همچنین شدت‌ یافتن اوضاع و اقدامات اسرائیل در قدس می‌پردازد.

رئیس تشکیلات خودگردان افزود: من به همگان می‌گویم که ما در شورای متمایزی هستیم که جایگاه مهمی دارد چراکه این شورا بعد از ۲۲ سال از شورایی که پیش از آن بود، تشکیل شده است.

محمود عباس تصریح کرد: اگر این شورا برگزار نمی‌شد، رویای ملی فلسطینی‌ها در خطر قرار می‌گرفت؛ چراکه این سازمان اگر دچار مشکلی شود، رویای فلسطینی‌ها لطمه شدیدی می‌خورد و بدین منظور، ما تاکید داشتیم که این جلسه در سریع‌ترین زمان ممکن برگزار شود.
انتهای پیام/ایسنا

کلمات کلیدی خبر :فلسطین^