اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15412تاریخ ثبت : 1397/2/5 11:30:36

حزب الله لبنان شهادت رئیس شورای عالی سیاسی یمن را تسلیت گفت

حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن جنایات رژیم سعودی در به شهادت رساندن «صالح علی الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن، شگفتی خود را از «سکوت عجیب جهانی» در قبال کشته شدن «یکی از بزرگترین نمادهای یمن» ابراز داشت.

حزب الله عصر سه شنبه با صدور بیانیه ای شهادت صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن را که دوشنبه در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به منطقه الحدیده این کشور به ‌شهادت رسید، به ملت و رهبران یمنی و جنبش انصارالله تبریک و تسلیت گفت و این «جنایت وحشیانه ائتلاف آمریکایی-سعودی را در حق یکی از برجسته ترین رهبران شجاع یمنی مرتکب شدند» به شدت محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است: این شهید کسی بود که در طول زندگی، با جهاد، فداکاری و کار سخت و طاقت فرسا برای خدمت و دفاع از ملت بزرگ یمن زیست. این مرد استثنایی که مسئولیت را در دشوارترین مرحله به عهده گرفت و با درنده ترین دشمنی های منطقه روبرو شد، به ارزشمنترین آرزویش یعنی شهادت در سرزمینی که از آن دفاع می کرد، رسید و تا آخرین رمق در این راه ایستاد.
حزب الله افزود: آنچه بیش از سه سال است در یمن از کشتارها و جنایت های روزمره رخ می دهد و به مجالس عزا، عروسی، بازارهای مردمی، و خدمات عمومی و زیرساخت های مردم یمن رحم نمی کند، برای حزب الله دردناک است و از این سکوت بین المللی که در قبال هدف قرار گرفتن نماد بزرگی از نمادهای یمن شگفت زده است.
حزب الله همچنین از همه دولت ها، سازمان های مردمی و ملت هایی که هنوز وجدان بیداری باقی مانده است، دعوت کرد تا حقیقتا در کنار ملت مظلوم یمن ایستاده و تجاوز آمریکایی-سعودی را رسوا کنند و برای توقف این جنگ تلاش کنند.
حزب الله خاطرنشان کرد: ملت صبور و پایدار یمن، در طول بیش از 1100 روز از شروع جنگ تحمیلی علیه خود، هرگز تضعیف نشده و در برابر وحشی گری این دشمنی ها پا پس نکشیده و امروز قادر است تا با اتحادش، دوشادوش یکدیگر و با پیوستگی به رهبران صادق و شجاع خود، از این مصیبت بزرگ پایان این بیانیه نیز عبور کند.
در پایان حزب الله تاکید کرد: ملت بزرگ و ایثارگری که همواره میدان های جهاد را پرکرده است، بی شک ملتی پیروز است.
صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی به الحدیده دیروز (دوشنبه) به ‌شهادت رسید.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :حزب اللهلبنان شهادت یمن^