اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15405تاریخ ثبت : 1397/2/5 09:39:29

پاکسازی بقایای داعش در عراق ادامه دارد

عملیات نظامی در استان الانبار (شمال) و شهر تکریت (استان صلاح الدین) با هدف پاکسازی این مناطق از بقایای گروهک تکفیری تروریستی داعش در سومین روز متوالی ادامه دارد.

در این عملیات گسترده تاکنون صدها مین دست ساز و انواع اشیاء و وسایل تله گذاری شده به دست گروه های تروریستی داعش، توسط ارتش و الحشد الشعبی خنثی شده است.
این منبع افزود: نیروهای عراقی در مناطق اطراف شهرستان های القائم، عانه و الرطبه (غرب استان الانبار) توانستند مقادیر زیادی مواد انفجاری و چندین کارگاه بزرگ تجهیز خودروهای انتحاری و سلاح های مختلف را کشف و ضبط نمایند.
این عملیات با کمک نیروی هوایی ارتش انجام شد.
گزارش حاکی است: نیروهای نظامی عراق در ادامه عملیات بازرسی در مناطق و روستاهای صحرای الانبار نزدیک مرز سوریه برای تعقیب و دستگیری هسته های خفته گروهک تروریستی تکفیری داعش، همچنین توانست چندین خودروی بمبگذاری شده را کشف و خنثی کند.
براساس این گزارش در این عملیات ها به نیروهای امنیتی آسیبی وارد نشد.
گفتنی است نیروهای نظامی عراق همچنین از چند روز پیش یک عملیات گسترده پیش دستانه دیگر علیه عناصر داعش در داخل خاک سوریه با کمک نیروی هوایی عراق و هماهنگی با دمشق آغاز کرده اند.
در این عملیات هوایی مخفیگاه ها و مراکز متعلق به تروریست های داعش منهدم و ده ها تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.
همچنین یک منبع امنیتی در شهر تکریت ( استان صلاح الدین) گفت واحد تخریب نیروهای الحشد الشعبی توانست بیش از یکصد و 80 قطعه مین و 21 باب خانه تله گذاری شده در مناطق میان شهرستان سامرا و جزیره الثرثار را خنثی کند.
این منبع امنیتی، همچنین از خنثی سازی پنج خودروی بمبگذاری شده و 21 خانه تله گذاری شده دیگر در غرب شهر سامرا به سمت فلوجه توسط واحد یاد شده خبر داد.
به گزارش ایرنا، با وجود اعلام پایان نظامی داعش در عراق اوایل آذرماه گذشته، عملیات تروریست های تکفیری در نقاط مختلف این کشور بویژه حومه بغداد، کرکوک در شمال، و نیز غرب کشور در مرز با سوریه همچنان بطور پراکنده ادامه دارد.
ارتش و الحشد الشعبی عراق از هفته ها پیش عملیات وسیع جستجو و پاکسازی را در این مناطق اجرا می کنند.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :داعش عراق^