اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15397تاریخ ثبت : 1397/2/4 13:46:06

ارتش یمن مواضع مزدوران سعودی را موشک‌باران کرد

منابع نظامی یمن از شلیک یک فروند موشک بالستیک «قاهر ام ۲» به سمت محل تجمع مزدوارن ائتلاف متجاوز سعودی در استان تعز، خبر دادند.

بامداد امروز و ساعاتی پس از شلیک دو فروند موشک بالستیک «بدر 1» به بندر «آرامکو» در جیزان( در جنوب عربستان)، یگان موشکی ارتش یمن مراکز تجمع مزدوران و متجاوزان را در شهرستان «المخاء» در استان یمن در هم کوبید.

به گزارش نامه نیوز یک منبع در یگان موشکی یمن در این‌باره تصریح کرد، یک فروند موشک بالستیک از نوع «قاهر 2 ام» به مراکز مزدوران و متجاوزان در المخاء شلیک شد.

این منبع تصریح کرد، موشک با دقت به هدف خود خورد و در پی آن، ده‌ها مزدور از جمله شماری از سران آنها در المخاء به هلاکت رسیدند.

طبق این گزارش، یگان موشکی ارتش یمن، روز گذشته نیز دو فروند موشک بالستیک «بدر 1»، که تولید داخلی است، به بندر آرامکو در عربستان شلیک کردند.

این موشک‌باران عربستان سعودی و مزدوران آن، در واکنش به جنایت‌های مستمر ائتلاف متجاوز سعودی به یمن صورت می‌گیرد که آخرین جنایت ائتلاف، بمباران یک مجلس عروسی در استان حجه و کشته و زخمی کردند بیش از 90 غیرنظامی، بمباران منطقه‌ای مسکونی در همین استان، و ترور «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن است.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :ارتش یمن موشک‌باران^