اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15394تاریخ ثبت : 1397/2/4 12:58:24

آماده باش ویژه در یمن

شبکه المسیره از انتخاب مهدی المشاط در پی شهادت صالح الصماد به‌عنوان رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن خبر داد. وزارت دفاع یمن هم تاکید کرد متجاوزان بهای بسیار سنگینی به‌خاطر این جنایت خواهند پرداخت و از امروز دیگر طعم امنیت را نخواهند چشید.

شبکه المسیره گزارش داد صالح  الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن در تجاوز دشمن به‌شهادت رسید.

بر اساس این گزارش،‌ جنبش انصارالله یمن با تأیید این خبر اعلام کرد الصماد در تجاوز جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی آمریکایی به الحدیده به‌شهادت رسیده است. این  تجاوز روز پنجشنبه گذشته صورت گرفته و الصماد زخمی شده بود که در نهایت امروز خبر شهادت این رهبر برجسته انقلاب مردمی یمن اعلام شد.

صالح الصماد که بود؟

"صالح علی الصماد" مسئول سابق سیاسی جنبش انصارالله در استان تعز بود که اواخر مرداد ماه سال 1395 هجری شمسی در اولین نشست شورای عالی سیاسی به‌عنوان رئیس این شورا منصوب شد.

وی از جمله رهبران جنبش انصارالله بود که در فهرست 55نفری تحت پیگرد رژیم سابق یمن قرار داشت. الصماد متولد اول ژانویه 1979 (11 دی 1357 ه.ش.) در منطقه بنی‌معاذ از توابع سحار در استان صعده بود.

وی همچنین فارغ التحصیل دانشگاه صنعاء بود و در مدارس صعده تدریس می‌کرد. الصماد در جنگ سوم "صعده" و زمانی معروف شد که جبهه مقاومت در بنی‌معاذ با هدف کاهش فشار نظامی بر مران، نشور و ضحیان تشکیل شد.

جنگنده‌های رژیم اسبق یمن در دوران عبدالله صالح طی حملاتی منزل و مزارع الصماد را ویران کردند و دو نفر از برادرانش در این حملات به‌شهادت رسیدند.

به‌دنبال این حملات، تانک‌ها و توپخانه‌های رژیم اسبق یمن حملاتی را با هدف به‌شهادت رساندن وی انجام دادند؛ وی دراین نبردها، بارها شجاعانه با مرگ دست و پنجه نرم کرد.

علم و شجاعت و قهرمانی از ویژگی‌های بارز الصماد اعلام شده است؛ وی علوم دینی را در محضر مراجع دینی از جمله "مجدالدین المؤیدی" که در منطقه‌شان مقیم بود و سید بدرالدین الحوثی فرا گرفته بود.

«مهدی المشاط» رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن شد

شبکه المسیره از انتخاب رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن در پی شهادت صالح الصماد خبر داد.

«مهدی محمد حسین المشاط» به‌عنوان رئیس جدید شورای عالی سیاسی یمن انتخاب شد.

مهدی المشاط چهارشنبه 27 اردیبهشت 96 به‌عنوان عضو شورای عالی سیاسی یمن منصوب شد. وی نقش برجسته‌ای در فعالیت‌های سیاسی علیه تجاوز ائتلاف سعودی آمریکایی به یمن ایفا کرده است. المشاط در چندین دور از مذاکرات ژنو، کویت و عمان درباره یمن حضور داشته و راهکارهایی برای خروج یمن از بحران ناشی از تجاوز آل‌سعود و متحدانش ارائه کرده است.

بر اساس گزارش شبکه المسیره یمن، شورای عالی سیاسی یمن در بیانیه‌ای با معرفی رئیس جدید این شورا تأکید کرد: به کشورهای متجاوز نشان خواهیم داد که رهبری، دولت، نهادها و ملت یمن هرگز در برابر آنها سر تسلیم فرود نخواهند آورد.

بیانیه شورای عالی سیاسی یمن درباره شهادت صالح الصماد؛ متجاوزان بهای سنگینی پرداخت خواهند کرد

شورای عالی سیاسی یمن بیانیه‌ای درباره شهادت صالح الصماد رئیس این شورا صادر کرد.

شورای عالی سیاسی یمن در این بیانیه تأکید کرد: به متجاوزان ثابت خواهیم کرد که ما یمنی‌ها ملتی سرسخت هستیم که هرگز تسلیم نخواهیم شد و ذلت را نخواهیم پذیرفت.

آغاز سخنرانی عبدالملک الحوثی رهبر انصارالله

 سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله لحظاتی پیش در سخنانی به‌مناسبت شهادت صالح الصماد ضمن تسلیت و تبریک شهادت رئیس شورای عالی سیاسی یمن اعلام کرد شهید الصماد به‌همراه شش نفر از همراهانش در جریان تجاوز جنگنده‌های متجاوزان به الحدیده به‌شهادت رسیده بود.

وی تأکید کرد این جنایت هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند.

الحوثی افزود: ما متجاوزان و در رأس آنها آمریکا و عربستان سعودی را مسئول شهادت الصماد و تبعات آن می‌دانیم.

وی خاطرنشان کرد تمام آزادگان در یمن، صالح الصماد هستند و این شهادت تنها سبب افزایش عزم و اراده ملت یمن خواهد شد.

وزارت دفاع یمن: متجاوزان از امروز دیگر طعم امنیت را نخواهند چشید

وزارت دفاع یمن هم تأکید کرد: جنایت اخیر متجاوزان در به‌شهادت رساندن صالح الصماد بی‌پاسخ نخواهد ماند و سرکردگان کشورهای تجاوزگر باید بدانند که بهای بسیار سنگینی به‌خاطر این جنایت خواهند پرداخت و از امروز دیگر طعم امنیت را نخواهند چشید.

اعلام حالت آماده‌باش در بالاترین سطح در یمن

شورای دفاع ملی یمن حالت آماده‌باش در بالاترین سطح اعلام کرد. این شورا  تاکید کرد یمن امروز در مقابله با متجاوزان، قوی‌تر و باثبات‌تر از قبل است.

سخنگوی انصارالله : همه باید در مسیر مبارزه گام بردارند

سخنگوی جنبش انصارالله یمن با تسلیت شهادت صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد همه باید در مسیر مبارزه به نشانه وفاداری به رئیس جمهور شهید(الصماد) گام بردارند و حرکت کنند.

سخنگوی انصار الله خاطر نشان کرد شهید الصماد همواره آرزوی شهادت در راه خدا داشت و شهادت،‌هدف  غایی وی بود.

واکنش حزب الحق به شهادت الصماد

حزب الحق یمن شهادت صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی یمن را تسلیت گفت.
انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :آماده باشیمن^