اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15342تاریخ ثبت : 1397/1/22 12:45:46
نماینده دومای روسیه:

شایعه فرار اسد به ایران ساخته دشمنان سوریه است

معاون کمیته دفاعی دومای روسیه شایعات منتشر شده را درباره فرار بشار اسد رئیس جمهوری سوریه به ایران تبلیغات سیاسی خواند که توسط نیروهای بی انگیزه و بی ثبات دشمنان سوریه انجام شده است.

الکساندر شرین دیشب (سه شنبه شب) درباره اخبار منتشر شده در برخی از رسانه های عربی درباره فرار بشار اسد به ایران گفت: من کاملا مطمئنم که این یک تبلغ سیاسی ساختگی در راستای بی ثبات کردن اوضاع سوریه است و پیامی با این مفهوم دارد که «شما هم مانند رئیس جمهوریتان که فرار کرد، تسلیم شوید یا فرار کنید».
وی همچنین این شایعه را مانند خبر آلمانی ها درمورد ترک مسکو توسط استالین در زمان جنگ دوم جهانی خواند و افزود: استالین در زمان جنگ بزرگ میهنی مسکو را ترک نکرد، اما دشمنان بارها این شایعه را اعلام می کردند تا مردم بی انگیزه شوند و روحیه خود را از دست بدهند.
به گزارش ایرنا، تروریست ها در سوریه مدعی شده اند که شهرک دوما در این کشور شامگاه شنبه این هفته هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته است که در جریان آن 75 سوری کشته و ده ها تن مصدوم شدند.
دولت سوریه هرگونه دخالتی را در این حمله رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است.
در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا پس از توهین به بشار اسد با حمله لفظی به روسیه و ایران و متهم کردن این کشورهای حامی دولت قانونی سوریه، اعلام کرد که واشنگتن به این حادثه واکنش نشان خواهد داد.
اخبار رسانه های جهان گویای این مطلب است که آمریکا با تحرکات اخیر نظامی در منطقه و مذاکره با برخی از متحدان خود به دنبال همراه کردن آنان با خود برای دست زدن به اقدامی بر ضد سوریه است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :اسد ایران سوریه^