اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15341تاریخ ثبت : 1397/1/22 10:58:58

هم‌نوایی عربستان و رژیم صهیونیستی علیه سوریه

سفیر عربستان در آمریکا ضمن متهم کردن سوریه به استفاده از سلاح شیمیایی در دوما از جامعه بین‌الملل خواست در این باره واکنش نشان دهد. وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز همسو با عربستان "حمله شیمیایی ادعایی" را به دولت سوریه نسبت داد.

 خالد بن سلمان، سفیر عربستان در آمریکا از جامعه بین‌الملل خواست مسؤولیت خود را در قبال استفاده از سلاحی که از سوی جامعه جهانی استفاده از آن غیرقانونی است برعهده گرفته و درخصوص آن واکنش نشان دهد.

خالد در توئیتر خود امروز (سه شنبه) نوشت، عربستان حملات شیمیایی "دولت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه" به دوما را محکوم می‌کند.

وی در اظهاراتی مداخله‌جویان مدعی شد: "این حمله وحشیانه علیه بی‌گناهان و غیرنظامیان در امتداد جنایت‌های دولت اسد و حامی اصلی او یعنی ایران و نوچه‌هایش در منطقه یعنی حزب‌الله و شبه‌نظامیان فرقه‌ای وابسته به اوست."

خالد نوشت: باید در مقابل تجاوزهای آنها در منطقه، در سوریه،‌ یمن و دیگر کشورها بایستیم.

همچنین وزارت خارجه اسرائیل مدعی شد، حمله شیمیایی به دوما نشان‌گر این است که دولت سوریه مواد سمی را در اختیار دارد و به تولید آن ادامه می‌دهد.

در بیانیه صادره از این وزارتخانه ادعا شده است: "دولت سوریه با استفاده از سلاح‌های ممنوعه به ارتکاب جنایت‌های غیرانسانی ادامه می‌دهد، دمشق تعهدات خود و قطعنامه‌های بین‌المللی را به صورت آشکار نقض می‌کند".

پیشتر رسانه‌های غربی ادعا کردند، یک حمله شیمیایی هفتم آوریل در شهر دومای سوریه صورت گرفته و منجر به کشته شدن تعدادی شده است.

این در حالی است که مسکو همه اطلاعات درباره استفاده از سلاح شیمیایی توسط نظامیان سوریه را تکذیب کرده و وزارت خارجه روسیه اعلام کرد، این اخبار ساختگی بوده و هدف از آن دفاع از تروریست‌ها و توجیه احتمال حمله نظامی علیه سوریه از خارج است.
انتهای پیام/افکارنیوز

کلمات کلیدی خبر :عربستان رژیم صهیونیستیسوریه^