اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15115تاریخ ثبت : 1396/12/26 09:00:07

انصارالله یمن هرگونه مذاکره مخفی با عربستان را تکذیب کرد

یکی از رهبران جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با شبکه المیادین به اخبار منتشر شده در خصوص مذاکرات سری این جنبش با ائتلاف عربستان برای پایان جنگ علیه یمن واکنش نشان داد.

جنبش انصارالله یمن به ادعاهای برخی رسانه‌های مخالف یمنی در خصوص مذاکرات این جنبش با ائتلاف عربستان واکنش نشان داد.

«علی القحوم» از رهبران این جنبش روز جمعه تکذیب کرد که انصارالله برای پایان دادن به جنگ علیه یمن با عربستان وارد مذاکرات مخفیانه شده است.

او در گفت‌وگو با شبکه المیادین گفت که انصارالله یمن به هیچ وجه با کشورهای متجاوز چه سری و چه علنی هیچ‌گونه مذاکره‌ای نداشته و آن را کاملا تکذیب می‌کند.

دوشنبه این هفته وبگاه خبری «المشهد الیمنی» مدعی شد که به نقل از «منابع آگاه بلندپایه در انصارالله» با خبر شده است «محمد عبدالسلام»، سخنگوی رسمی جنبش انصارالله یمن، شهر مسقط، پایتخت عمان را به مقصد ریاض، پایتخت عربستان ترک کرده تا «مستقیماً» با این کشور وارد مذاکره شود.

این وبگاه همچنین نوشته بود که نیروهای انصارالله حاضر شده‌اند در برابر توقف حملات هوایی عربستان علیه آن‌ها، امتیازهایی به ریاض بدهند.

براساس ادعای المشهد الیمنی، «اساس مذاکرات انصارالله یمن و عربستان بر این مسئله مبتنی است که این جنبش می‌بایست در مقابل مشارکت سیاسی در اداره یمن، از ایران فاصله گرفته و از قبضه کردن دولت خودداری کنند».

در همین راستا، «صالح الصماد»، رئیس شورای عالی سیاسی یمن دیروز پنجشنبه در اقدامی مشابه ادعاهای مذاکرات مخفیانه بین انصارالله و عربستان را رد کرد.

یورش نظامی ائتلاف عربستان به یمن تا چند روز دیگر در حالی وارد چهارمین سال خود خواهد شد که با گذشت این مدت هیچ یک از اهداف از پیش تعیین شده این ائتلاف محقق نشده و تداوم حملات کورکوانه جنگنده‌های عربستان و محاصره یمن منجر به کشته شدن ده‌ها هزار نفر غیر نظامی بر اثر وقوع قحطی و شیوع بیماری شده است.
انتهای پیام/دانشجو

کلمات کلیدی خبر :انصاراللهیمن عربستان^