اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15085تاریخ ثبت : 1396/12/22 15:01:41

ارتش سوریه بر 59 درصد غوطه شرقی مسلط شد

نهاد موسوم به دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد: ارتش و نیروهای مسلح سوریه بر 59 درصد مساحت غوطه شرقی استان ریف دمشق مسلط شد.

این نهاد وابسته به مخالفان سوری دوشنبه شب در گزارش خود اعلام کرد که ارتش سوریه پس از 13 روز درگیری بر 59 درصد مساحت تحت تسلط تروریست ها در غوطه شرقی مسلط شده است.
ازسوی دیگر ارتش سوریه با قطع ارتباط حرستا از مناطق دوما و شهرک الریحان این شهر را از چهار جهت محاصره کرد.
نیروهای مستقر در محور پمپ بنزین الکیلانی در اتوبان دوما به حرستا نیز به نیروهای مستقر در پادگان ادوات در جنوب حرستا رسیدند.
شهر مهم و راهبردی 'حرستا' روز دوشنبه در محاصره کامل ارتش و نیروهای مسلح سوریه درآمد.
شهر حرستا یکی از مراکز اصلی تروریست ها در غوطه شرقی است.
حرستا در شهرستان 'دوما' در غوطه شرقی در ریف دمشق در سوریه قرار دارد.
یگان های ارتش سوریه از 13 روز گذشته توانسته اند با حمله به مواضع تروریست ها، شهرک ها و مناطق سقبا، مسرابا، حموریه، اوتایا، مدیرا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حمل و نقل، مزارع العب و بیت نایم را از دست تروریست ها در غوطه شرقی بازپس گیرند.
ارتش سوریه با این پیروزی ها غوطه شرقی ریف دمشق را به سه بخش تقسیم کرد و این امر سبب محاصره بیشتر تروریست ها در مناطق دیگر شده است.
روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی در استان ریف دمشق همچنان ادامه دارد.
گروه های تروریستی مستقر در غوطه شرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار داده اند که در اثر این اقدام تروریستی، تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و یا زخمی شده اند.
این حملات همچنین به واردشدن خسارت هایی به اموال شهروندان سوری و زیرساخت های عمومی پایتخت سوریه منجر شده است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :ارتشسوریهغوطه شرقی^