اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15080تاریخ ثبت : 1396/12/22 15:24:31

فرانسه باز هم سوریه را به حمله نظامی تهدید کرد

رئیس‌ جمهوری فرانسه در ادامه سناریوی مقصر جلوه دادن دولت سوریه در موضوع استفاده از تسلیحات شیمیائی باز هم این کشور را به حمله نظامی تهدید کرد.

«امانوئل ماکرون» رئیس‌ جمهوری فرانسه امروز دوشنبه با تکرار ادعاهای پیشین محور غربی- عبری- عربی درباره استفاده دولت سوریه از تسلیحات شیمیایی، دمشق را به حمله نظامی تهدید کرد!

رئیس‌ جمهوری فرانسه پیش از آغاز نشست شورای امنیت درباره سوریه ادعا کرد که فرانسه آماده حملات هدفمند علیه هر مکانی در سوریه است که از آنها برای حملات شیمیایی به مردم استفاده شده باشد!

وی در ادامه مسکو را نیز به کوتاهی در امدادرسانی به مناطق تحت کنترل تروریست ها در سوریه واقع در غوطه شرقی متهم کرد.

ماکرون ادامه داد: روزی که همگام با شرکای آمریکائی مان شواهد غیرقابل‌ انکاری درباره عبور از خطوط قرمز پیدا کنیم، یعنی بدانیم که از سلاح‌های شیمیائی به قصد کشتار استفاده شده است، همان کاری را انجام می‌ دهیم که آمریکائی ها چند ماه پیش انجام دادند؛ ما خودمان را در موقعیتی قرار می‌ دهیم که بتوانیم حملات هدفمند انجام دهیم.

این در حالیست که دولت سوریه چند روز پیش تبلیغات غربی ها علیه خود درباره استفاده از گاز سمی کُلر در غوطه شرقی را با هدف بسترسازی برای حمله به این کشور مورد تأکید قرار داده بود.

اظهارات خلاف واقع ماکرون در حالی مطرح می شود که سازمان منع و گسترش تسلیحات شیمیائی در سال های گذشته خلع سلاح سوریه از این گونه تسلیحات را اعلام کرده بود.

گفتنی است، دولت سوریه بر اساس توافق خود با سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی در سال ۲۰۱۳، ذخائر اینگونه تسلیحات را تحت نظر بازرسان این سازمان کاملاً نابود کرد.

این در حالیست که فروردین ماه سال گذشته منابع وابسته به معارضان سوری از حمله شیمیایی به شهر خان شیخون واقع در جنوب استان ادلب خبر دادند.

حمله به خان شیخون بیش از ۸۰ کشته بر جای گذاشت که قربانیان آن بیشتر زن و کودک بودند.

بعد از این حادثه، ناوگان دریایی آمریکا به فرمان دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور و با بهانه قرار دادن حمله شیمایی دولت سوریه به خان شیخون، با ۵۹ فروند موشک «تام هاوک» به پایگاه هوایی الشعیرات در حمص سوریه حمله کرد.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :فرانسهسوریهحمله^