اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15079تاریخ ثبت : 1396/12/22 11:15:21

درگیری گروه های تروریستی در سوریه از سرگرفته شد

درگیری میان گروه های تروریستی تحریرالشام (النصره سابق) و تحریرسوریا پس از سه روز توقف در استان ادلب از سرگرفته شد.

رسانه های نزدیک به تروریست ها روز دوشنبه اعلام کردند که درگیری های گسترده ای میان دو طرف در اطراف شهرک 'معرشورین' در جنوب ادلب از سر گرفته شد.
هنوز دلیل از سرگیری حملات به مواضع یکدیگر اعلام نشده است اما درگیری ها پس از اتهام های این دو گروه نسبت به یکدیگر درباره شکست آتش بسی که از روز جمعه برقرار شده بود، آغاز شد.
این منطقه از روز جمعه شاهد آرامش نسبی پس از توافق دوطرف برسر آتش بس بود.
جبهه تحریر سوریا در بیانیه ای اعلام کرد که با همه شرط های تحریرالشام برای آتش بس موافقت کرده اما النصره بار دیگر شروط های جدیدی را اعلام کرد و تلاش ها برای پایان دادن به درگیری ها را به شکست کشاند.
این درحالی است که تحریرالشام دو گروه احرارالشام و نورالدین الزنکی از زیرمجموعه های تحریر سوریا را عامل شکست آتش بس می داند.
گروه های تروریستی 'احرارالشام' و 'نورالدین الزنکی' از 22 روز قبل به دنبال انتشار اخباری مبنی بر قصد تحریرالشام برای حمله به مواضع آن ها، در ائتلاف با یکدیگر گروه جدیدی موسوم به 'جبهه آزادسازی سوریه' را تشکیل دادند.
کشورهای غربی به همراه آمریکا و متحدان منطقه ای واشنگتن تلاش دارند با حفظ گروه های تروریستی همچون جبهه تحریرالشام در سوریه به زعم خود تداوم بحران در این کشور را مدیریت کنند.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :درگیریتروریستسوریه^