اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15076تاریخ ثبت : 1396/12/22 14:56:17

کشف کارگاه ساخت سلاح شیمیایی در غوطه شرقی سوریه

ارتش سوریه یک کارگاه ساخت سلاح شیمیایی متعلق به تروریست ها را در غوطه شرقی استان ریف دمشق کشف کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه روز دوشنبه به نقل از یک فرمانده ارتش سوریه اعلام کرد که این کارگاه در نزدیکی شهرک تازه آزاد شده 'افتریس' و پس از خروج تروریست ها کشف شده است.
سرهنگ فراس ابراهیم افزود: مهمات کشف شده در این کارگاه برای استفاده و اتهام زنی به ارتش سوریه درباره بکارگیری سلاح شیمیایی ساخته شده است.
گروه های تروریستی، 14 روز قبل دستور بکارگیری مواد سمی در غوطه شرقی ریف دمشق را برای متهم کردن ارتش سوریه دریافت کرده بودند.
تروریست های جبهه تحریر الشام (النصره)، فیلق الرحمن و احرارالشام قبلا خود را برای بازی کردن نمایشی درباره بکارگیری سلاح شیمیایی به منظور متهم کردن ارتش سوریه آماده کردند.
این سلاح ها قبلا از سوی تروریست ها و علیه غیرنظامیان و ارتش سوریه بویژه حمله شیمیایی در خان العسل و غوطه شرقی بکار گرفته شد.
یگان های ارتش سوریه طی 13 روز گذشته با حمله به مواضع تروریست ها در غوطه شرقی، شهرک ها و مناطق سقبا، مسرابا، افتریس، حموریه، اوتایا، مدیرا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حمل و نقل، مزارع العب و بیت نایم را از تروریست ها بازپس گرفتند.
هم اکنون روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی در استان ریف دمشق ادامه دارد.
گروه های تروریستی مستقر درغوطه شرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار داده اند که در اثر این اقدام تروریستی، تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و زخمی شده اند.
این حملات همچنین به وارد شدن خسارت هایی به اموال شهروندان سوری و زیرساخت های عمومی در پایتخت سوریه منجر شده است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :کارگاه سلاح شیمیایی غوطه سوریه^