اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 15065تاریخ ثبت : 1396/12/22 10:07:52

ارتش سوریه شهر حرستا در غوطه شرقی را محاصره کرد

شهر مهم و راهبردی 'حرستا' در 'غوطه شرقی' در استان 'ریف دمشق' در محاصره کامل ارتش و نیروهای مسلح سوریه درآمد.

منابع میدانی روز دوشنبه اعلام کردند که ارتش و نیروهای مسلح این کشور پس از درگیری شدید با تروریست ها، شهر حرستا را محاصره کردند.
شهر حرستا یکی از مراکز اصلی تروریست ها در غوطه شرقی است.
حرستا در شهرستان 'دوما' در غوطه شرقی در ریف دمشق در سوریه قرار دارد .
یگان های ارتش سوریه از 14 روز گذشته توانسته اند با حمله به مواضع تروریست ها، شهرک ها و مناطق سقبا، مسرابا، حموریه، اوتایا، مدیرا، حوش الاشعری، حوش قبیبات، المحمدیه، حوش الصالحیه، حوش خرابو، النشابیه، حزرما، گردان پدافند هوایی، گردان حمل و نقل، مزارع العب و بیت نایم را از دست تروریست ها در غوطه شرقی بازپس گیرند.
ارتش سوریه با این پیروزی ها غوطه شرقی ریف دمشق را به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم کرد و این امر سبب محاصره بیشتر تروریست ها در مناطق دیگر شده است.
نیروهای سوری در روزهای اخیر در محورهای مختلف غوطه شرقی پیشروی داشته اند و شماری مزرعه و شهرک را در محور حرستا و دوما از وجود تروریستها پاکسازی کردند و تعدادی از مناطق مختلفی که در اشغال تروریست ها بود، تاکنون آزاد شده است.
روند پیشروی نیروهای ارتش سوریه در غوطه شرقی در استان ریف دمشق ادامه دارد.
ارتش و نیروهای مسلح سوریه با آغاز عملیات علیه تروریست ها بیش از 52 درصد از مناطق تحت کنترل آنان را در غوطه شرقی تاکنون آزاد کرده اند.
گروه های تروریستی مستقر در غوطه شرقی از یک ماه قبل تاکنون بیشتر مناطق مسکونی دمشق را با شلیک موشک و خمپاره هدف قرار داده اند که در اثر این اقدام تروریستی، تعداد زیادی از شهروندان سوری کشته و یا زخمی شده اند.
این حملات همچنین به وارد شدن خسارت هایی به اموال شهروندان سوری و زیرساخت های عمومی پایتخت سوریه منجر شده است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :ارتش سوریهحرستا غوطه شرقیمحاصره^