اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15054تاریخ ثبت : 1396/12/22 08:14:55

نویسنده الجزایری: محور مقاومت مانع از گسترش نفوذ داعش درجهان شد

«منتصر اوبترون» نویسنده و تاریخ نگار صاحب نام الجزایری گفت: ایران و محور مقاومت، نقش زیادی در مبارزه با تروریسم و جلوگیری از گسترش نفوذ گروه های تروریستی از جمله داعش به کشورهای جهان داشتند.

اوبترون در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا با بیان این که ایران سهم زیادی در نابودی سازمان تروریستی داعش در عراق و سوریه داشت افزود: داعش برای حمله به کشورهای دیگر از جمله الجزایر نیز برنامه ریزی کرده بود، اما ارتش سوریه، حزب الله و ایران موفق شدند به ویران گری های آن پایان دهند و مانع تحقق اهداف داعش در حمله به کشورهای دیگر شوند.
اوبترون خاطر نشان کرد: آمریکا، رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی که می خواستند به محور مقاومت ضربه بزنند، داعش را به وجود آوردند و به آن کمک مالی کردند، اما محور مقاومت طرح این گروه پلید تروریستی و حامیان آن را ناکام گذاشت .
اوبترون در ادامه در مورد ادعای آمریکا در خصوص مبارزه با تروریسم نیز گفت، آمریکا اراده ای برای مبارزه با تروریسم ندارد؛ نقش واشنگتن در این خصوص مانند نقش رژیم صهیونیستی است که هیچ گاه با تروریسم و داعش نجنگیده است بلکه این ها بوده اند که به داعش اسلحه و پول وآموزش داده اند.
این پژوهشگر و تاریخ نگار الجزایری افزود: حتی وقتی نیروهای مقاومت، در حال شکست دادن داعش بودند، آمریکا و اسراییل پیوسته برای نجات دادن باقیمانده های آن دخالت و عناصر این گروه را از مناطق تحت محاصره ارتش سوریه و متحدانش با هواپیما جابجا می کردند . در عراق نیز چنین اتفاقی افتاد. رژیم صهیونیستی زمانی که عناصر داعش در سوریه در تنگنا قرار گرفته بودند، هواپیماهای خود را به کمک آن ها فرستاد تا با بمباران مواضع ارتش سوریه، تروریست ها را نجات دهد و آن ها بتوانند عقب نشینی کنند.
اوبترون همچنین با ابراز تاسف از ابراز دشمنی عربستان با ایران گفت، عربستان سعودی با چراغ سبز 'اسراییل' به ایران اعلان جنگ کرده است، جای تاسف است که وزیر کشور عربستان، ایران را دشمن عرب ها می داند و از همه بدتر ، چنین سخنانی را در الجزایر که سرزمین شهدا و مقاومت است، بر زبان رانده است. مردم الجزایر، دولت و مردم ایران را همانند دیگر مردمان و دیگر کشورهای اسلامی دوست خود می دانند.
وی در ادامه گفت: به نظر من دشمن واقعی کشورهای عربی وغیر عربی، همان کسانی هستند که در سکوت کشنده و نفرت انگیز جامعه بین الملل، مردم یمن را می کشند و نابود می کنند؛ گروه های تروریستی در سریع ترین زمان ممکن باید از بین بروند..
منتصر اوبترون در پایان گفت و گو با ایرنا افزود: سیطره آمریکا بر جهان و جهان تک قطبی رو به افول است و به همین دلیل «دونالد ترامپ » رئیس جمهوری آمریکا پس از آن که نتوانست تهدیدهای خود ضد ایران را عملی کند، برای مذاکره با رهبر کره شمالی اعلام آمادگی کرد.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :نویسندهالجزایریداعش^