اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15026تاریخ ثبت : 1396/12/21 08:56:42

مقام کرد عراق نقش بی‌بدیل ایران در مبارزه با داعش را برگ زرین تاریخی خواند

سخنگوی حرکت اسلامی از احزاب بزرگ کرد عراق گفت: مبارزه با داعش و نقش بی بدیل ایران در این حوزه، برگی زرین در روابط تاریخی ایران با کردها و همه عراقی هاست.

'کامل محمود' روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اربیل با اعلام این مطلب گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از بازیگران اصلی در مبارزه با داعش بود، این ایران بود که مانع از پیشروی های داعش در عراق و کردستان عراق شد.
این مقام کرد عراقی افزود: جمهوری اسلامی ایران در شکست داعش و حمایت از همه عراقی ها نقشی بی بدیل ایفا کرد که هیچ کس نمی تواند این واقعیت را انکار کند و همین امر برگ زرینی در روابط تاریخی ایران با گروه های کرد عراقی و همه عراقی ها است.
وی اضافه کرد: عراق بعد از صدام بدون در نظر گرفتن همکاری های ایران با همه عراقی ها و از جمله گروه های کردی که تاریخی از رابطه مشترک و مبارزه مشترک دارند قابل تعریف و توضیح نخواهد بود.
این مقام کرد عراقی همچنین خواهان گسترش همکاری های ایران با عراق در زمینه مبارزه نظامی و امنیتی با داعش به عرصه مبارزه اجتماعی و فرهنگی شد چرا که امروز عرصه مبارزه با تروریسم از امنیتی و نظامی به فرهنگی و اجتماعی کشیده شده است.
سخنگوی حرکت اسلامی کردستان عراق افزود: زمان آن فرارسیده است که مقوله مبارزه با داعش از همکاری های امنیتی به همکاری های اجتماعی و فرهنگی گسترش یابد چرا که اگر داعش (در بعد نظامی) باقی نمانده اما تفکرات داعش باقی مانده و باید این موضوع را جدی گرفت.
کامل محمود در ادامه تصریح کرد که در جنگ با داعش خون ایرانیها، نیروهای عراقی و نیروهای پیشمرگه در یک سنگر ریخته شده و نباید اجازه داد این خون پایمال شود و باید سنگر مبارزه را از مبارزه نظامی و امنیتی به مبارزه فرهنگی و اجتماعی گسترش داد.
نامبرده اضافه کرد: ما از جمهوری اسلامی ایران می خواهیم در عرصه های جدید مبارزه با تروریسم نیز حضور فعالی داشته باشد و در حل اختلافات همرزمان دیروز خود در مبارزه با داعش ایفای نقش کند.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :عراقایرانداعش^