اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 15009تاریخ ثبت : 1396/12/20 08:57:19

عناصر مسلح تحت حمایت امارات در یمن به جان هم افتادند

منابع محلی یمنی خبر دادند که یکی از فرماندهان نیروهای کمربند امنیتی استان ابین در درگیری مسلحانه به وسیله نیروهای خودی کشته شده است.

منابع محلی یمنی خبر داده اند که «سالم محمد علی مهیم المسعودی الکازمی»یکی از فرماندهان نیروهای کمربند امنیتی استان «ابین» در جنوب یمن روز گذشته در درگیری مسلحانه در ابین کشته شده است.

بر اساس این خبر این درگیری ها در بازار مرکزی شهر «المحفد» صورت گرفته و علاوه بر الکازمی یک سرباز کمربند امنیتی این شهر به نام «صدام علی طوحل» نیز کشته شده است. به گفته منابع محلی الکازمی و طوحل به وسیله نیروهای خودی در کمبرند امنیتی ابین کشته شده است.

این منابع تأکید کرده اند که الکازمی که فرمانده نیروهای کمربند امنیتی در شهر المحفد بوده با شماری از نیروهای وابسته به فرماندهی نیروهای واکنش سریع که زیرمجموعه کمربند امنیتی ابین هستند اختلافاتی داشته است. فرماندهی نیروهای کمربند امنیتی ابین را «عبداللطیف السید» رهبری می کند که یکی از عناصر وابسته به شورای انتقالی جنوبی یمن به شمار می رود.

منابع خبری یمنی گفته اند افراد مسلح ژنرال کاظمی و یکی از همراهانش را که در حین عبور از مرکز شهر بودند مورد هدف قرار داده و کشته اند. شورای انتقالی جنوبی یمن که برای جدایی جنوب یمن تلاش می کنند،  تحت حمایت امارات است و اخیرا درگیری های مسلحانه ای با نیروهای وابسته به «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور مستعفی یمن که تحت حمایت ریاض هستند داشته است.
انتهای پیام/مهر

کلمات کلیدی خبر :یمنامارات^