اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 14966تاریخ ثبت : 1396/12/15 13:36:23

بن‌سلمان:جنگ یمن به پایان خود نزدیک است!

ولیعهد عربستان در دیدار با اصحاب رسانه‌های مصر تأکید کرد که هر وزیر عربستانی به راحتی می‌تواند بحران با قطر را حل کند.

محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان در دیدار با احمد بن عبدالعزیز القطان، سفیر عربستان در مصر و تعدادی از اصحاب رسانه‌های مصری از اهمیت مساله اختلافات با قطر کاست و گفت: من ذهن خود را درگیر این مساله نمی‌کنم. کسی که پرونده قطر را برعهده گرفته کمتر از درجه یک وزیر است. تعداد جمعیت قطر برابر با جمعیت مصر نیست و هر وزیری در دولت عربستان قادر است بحران قطر را حل کند.

سعود القحطانی، مشاور دفتر پادشاهی عربستان فاش کرد که ولیعهد عربستان در دیدار محرمانه با اصحاب رسانه‌ها در مصر تأکید کرده که کسی که پرونده قطر را برعهده دارد همکار عزیزی در وزارت خارجه در رتبه دوازدهم است که مسؤولیت‌های دیگری هم دارد.

وی به شکل قاطع اعمال فشار بر کشورهای تحریم کننده قطر را تکذیب کرد و گفت: این کشورها بدون هیچ فشاری برای حل بحران تلاش می‌کنند. چهار کشور عربستان، مصر، بحرین و امارات با این بحران به همان روشی برخورد می‌کنند که آمریکا با کوبا برخورد کرد یعنی قطر را با همان اوضاعی که دارد، رها می‌کنیم تا زمانی که سیاست‌های مخربش را کنار بگذارد.

محمد بن سلمان با مقایسه وضعیت سیاست آمریکا در قبال کوبا با سیاست چهار کشور مذکور در قبال قطر گفت: آمریکا از سیگار کوبا محروم شد اما ما از چیزی محروم نشدیم ولی قطر از همه چیز محروم شد.

وی گفت: اخوان المسلمین توانستند بر ارکان قطر سیطره یابند. آن‌ها دشمنان مصر و عربستان هستند.

محمد بن سلمان گفت: سرمایه‌گذاری عربستان در آمریکا حدود ۸۰۰ میلیارد دلار است یعنی چهار برابر درآمد قطر. عربستان نشست سران عرب را برنامه ریزی خواهد کرد و قصه مشارکت قطر ذهن ما را مشغول نخواهد کرد و باعث نخواهد شد که در این نشست شرکت نکنیم چراکه به خوبی می‌دانیم که بازی‌های مخفیانه‌ای وجود دارد.

وی تأکید کرد: جنگ یمن بعد از تحقق اهداف بازپس‌گیری مشروعیت، به پایان خود نزدیک شده است. دیگر در یمن هیچ کس جز انصارالله علیه ما نیست!
انتهای پیام/روزپلاس

کلمات کلیدی خبر :بن‌سلمانجنگیمن^