اخبار کوتاهآرشیو
پربازدیدترین اخبار
کد خبر : 14798تاریخ ثبت : 1396/12/8 09:20:13

تلاش اتحادیه‌اوپا براي تحریم میانمار در ارتباط با روهینگیائی‌ها

وزای خارجه عضو اتحادیه اروپا از دیپلمات های ارشد خود خواسته اند تا فهرست تحریم هائی را علیه مقامات نظامی میانمار به اتهام تضییع حقوق مسلمانان روهینگیا تهیه کنند.

وزای خارجه عضو اتحادیه اروپا از دیپلمات های ارشد این اتحادیه خواسته اند تا فهرست تحریم هائی را علیه مقامات عالیرتبه نظامی میانمار به اتهام تضییع حقوق مسلمانان روهینگیا در این کشور آماده نمایند.

به گزارش نامه نيوز، وزای خارجه عضو اتحادیه اروپا همچنین امروز دوشنبه از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی این اتحادیه خواسته اند تا راه های تشدید تحریم های تسلیحاتی علیه میانمار را نیز پیشنهاد دهد.

این در حالیست که وزیران خارجه اتحادیه اروپا امروز دوشنبه در بروکسل گردهم می آیند تا اوضاع جنگ در سوریه را پس از اعلام آتش بس یک ماهه در این کشور بررسی کنند.

بر این اساس محور اصلی مذاکرات امروز وزیران اروپایی، رسیدگی به وضع جنگ زدگان و افراد غیرنظامی و بررسی راه های کمک رسانی به آنها و همچنین موضوع میانمار است.

گفتنی است، از ۲۵ آگوست سال گذشته میلادی نظامیان ارتش میانمار به همراه بودائیان افراطی به بهانه واهی حمله گروهی از مسلمانان ایالت راخین واقع در غرب میانمار به چند پُست بازرسی مرزی، در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر و طرفداران دروغین دموکراسی تعداد زیادی از مسلمانان را به قتل رسانده، به زنان تعرض کرده، منازل و مزارع آنها را به آتش کشیدند و به این ترتیب تعداد زیادی از این افراد را آواره کشور همسایه یعنی بنگلادش کرده اند.

منبع: مهر
انتهای پیام/

کلمات کلیدی خبر :میانمار روهینگیاتحریم^