اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14616تاریخ ثبت : 1396/11/24 11:43:17

سرنگونی جنگنده اسرائیل یا سرنگونی تکبر/رویدادها و تحولات سوریه در یک نگاه/23بهمن

سرنگونی جنگنده اسرائیل یا سرنگونی تکبر؛ کمیسیون اروپا خواستار خویشتنداری طرف های درگیر در سوریه؛ چند انفجار جاده ای در جنوب سوریه؛ علاقه همیشگی مردم سوریه به ایران؛ و تقویت پدافند هوایی رژیم صهیونیستی در مرزهای سوریه از خبرهای مهم روز دوشنبه سوریه است.

** علی عبدالکریم علی سفیر سوریه در بیروت امروز در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المیادین، نخستین پیام سرنگونی جنگنده رژیم صهیونیستی به وسیله پدافند هوایی سوریه را فرو افکندن تکبر نامید.
وی با اشاره به همبستگی گسترده ملت های عربی با عملیات سوریه علیه جنگنده رژیم صهیونیستی تاکید کرد که سوریه آرزو و خواست اعراب برای واکنش در برابر غرور و تکبر این رژیم را برآورده کرد.

** سوریه روز شنبه گذشته یک فروند جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی را که به حریم هوایی این کشور تجاوز کرده بود هدف قرار داد و سرنگون کرد.

** سخنگوی کمیسیون اروپا که شاخه اجرایی اتحادیه اروپاست، امروز از طرف های درگیر جنگ در سوریه و متحدان منطقه ای آنان خواست تا برای جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر دامنه خشونت در منطقه خویشتنداری نشان دهند.
رسانه ها به نقل از این سخنگو بدون ذکر نامش، نسبت به وقایع اخیر مانند تشدید تنش نظامی در سوریه طی هفته جاری در مرز اسرائیل، به شدت ابراز نگرانی کردند.

** گروه‌های تروریستی چهار بمب دست‌ساز هدایت شونده را امروز در مسیر اتوبوس مسافربری در جاده السویدا به دمشق حوالی روستاهای المتونه و لاهثه منفجر کردند که در اثر این انفجارها سه شهروند سوری زخمی شدند.
استان السویدا در جنوب سوریه با فاصله 100 کیلومتری با دمشق، هم مرز با اردن است.

** آیت الله سید ابوالفضل طباطبایی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در سوریه در حاشیه مراسم بزرگداشت پیروزی انقلاب اسلامی کشورمان، با اشاره به علاقه مندی همیشگی مردم سوری به ایران، نسبت به افزایش این علاقه و همبستگی به وبژه پس از شکست گروه تروریستی داعش در این کشور تاکید کرد.

** رژیم صهیونیستی در پی سرنگونی یک فروند جنگنده اف 16خود توسط ارتش سوریه، از تقویت پدافند هوایی اش در مرزهای شمالی با سوریه خبر داد.
گزارش ها از اعزام سامانه موشکی پاتریوت به جولان اشغالی از سوی رژیم صهیونیستی به منظور تقویت پدافند هوایی این رژیم در مرزهای مشترک با سوریه حکایت دارد.

** شورای اجرایی خودگردان دمکرات سوریه (کردها) اعلام کرد که 160 شهروند سوری از ابتدای حمله ترکیه تاکنون در منطقه عفرین کشته شده اند.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :جنگندهاسرائیلسوریه^