اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14585تاریخ ثبت : 1396/11/23 12:03:03

پژوهشگر مصری: پاسخ موشکی سوریه، معادلات رژیم صهیونیستی را برهم زد

عمرو الدیب پژوهشگر مصری در امور بین الملل با بیان اینکه ساقط کردن جنگنده اسرائیلی یک امر عادی نبود گفت: این اقدام ارتش سوریه موفقیتی بود که برآوردهای رژیم صهیونیستی را در جنوب سوریه برهم زده و به تجاوزهای مکرر به خاک این کشور پاسخ داد.

'عمرو الدیب' پژوهشگر مصری در امور بین الملل در دانشگاه'نیژنی نووگورود'روسیه گفت: ارتش سوریه با ساقط کردن جنگنده اف 16 اسرائیل توسط موشک های ضد هوایی روسی ثابت کرد که قادر به رصد تجاوزات اسرائیل به حریم این کشور بوده و سلاح های روسی هنوز توان مقابله با پیشرفته ترین هواپیماهای نظامی آمریکا را دارند.
این پژوهشگر مصری اضافه کرد که می توان سرنگون کردن جنگنده اسرائیلی را موفقیتی برای سلاح های روسی و ارتش سوریه برای مواجهه با ماهرترین خلبانان اسرائیل و پیشرفته ترین جنگنده آمریکایی دانست.
وی یاد آور شد که سعی اسرائیل برای شعله ور کردن آتش درگیری ها در جنوب سوریه، به دیدار بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی از ارتفاعات جولان اشغالی در روزهای گذشته و نپذیرفتن حضور نظامی ایران در سوریه بازمی گردد.
این پژوهشگر با بیان اینکه سرنگونی جنگنده اسرائیلی یک امر عادی نیست افزود: این اقدام نتایج مهمی خواهد داشت. نتایجی که مقامات روسی به آن پاسخ خواهند داد چرا که پیش از این نسبت به هرگونه تهدیدی که حضور نظامی روسیه در سوریه را تحت تاثیر قرار دهد، هشدار داده بودند.
نیروی هوایی سوریه روز گذشته یک فروند جنگنده اف 16 رژیم صهیونیستی را با سامانه پدافندی اس 200 روسی ساقط کرد.
اف 16 یکی از پیشرفته ترین جنگنده های روز جهان است.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :سوریهرژیم صهیونیستی^