اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14582تاریخ ثبت : 1396/11/23 11:37:11

توجه ویژه رسانه های سوریه به راهپیمایی پرشور 22 بهمن ملت ایران

رسانه های سوریه گزارش کردند که ایرانیان با حضور در راهپیمایی سراسری 22 بهمن، سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شکوه هر چه بیشتر برگزار کردند.

رسانه های مکتوب، صوتی و تصویری سوریه مطالب و تصاویر متنوعی از این راهپیمایی باشکوه مردم ایران منتشر کرده و آن را بی نظیر توصیف کردند.
خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، شبکه های تلویزیونی و رادیویی، پایگاه های خبری سوریه الیوم، سوریه الحدث، سوریه الان، اخبار سوریه، شام تایمز، روزنامه تشرین و ده ها پایگاه دیگر راهپمایی سراسری مردم ایران را پوشش دادند.
سانا در خبری با عنوان 'مشارکت گسترده ایرانیان در راهپمایی 22 بهمن' نوشت: انقلاب اسلامی، حامی صلح و امنیت جهانی و منطقه ای است.
« جمهوری اسلامی ایران برای حمایت از مسایل منطقه به دور از وابستگی به غرب و توطئه ها موضع گیری می کند و از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979 میلادی، بخش مهم و نیروی محرکه مبارزه با طرح های ضد استعماری خصمانه کشورهای غربی علیه مردم منطقه است».
خبرگزاری سوریه خاطرنشان کرد: ایران در حوزه داخلی با وجود محاصره و تحریم های اقتصادی ظالمانه برخی کشورهای منطقه و غربی به بهانه پرونده هسته ای، توانست به پیشرفت هایی در زمینه های مختلف از جمله علمی، پزشکی، تکنولوژی، اقتصادی و علوم انسانی دست یابد و استقلال سیاسی و حیات دمکراتیک و حاکمیت مردم را تقویت کند.
رسانه های مختلف سوریه همچنین به حضور گسترده مردم ایران در راهپیمایی 22 بهمن اشاره و آن را یکی از عوامل قدرت نمایی ایران در مقابل دشمنان عنوان کردند.
روزنامه تشرین نوشت: حضور مردم ایران در راهپمایی 22 بهمن نشان داد که این انقلاب با پشتوانه مردمی همراه است.
این نشریه به صحبت های رئیس جمهوری اسلامی ایران در این راهپیمایی پرداخت و افزود: آمریکایی‌ها می‌خواستند در امور داخلی ایران دخالت کنند اما مردم ما به آنها جواب رد دادند و با وحدت، اتحاد و ایستادگی‌خود، توطئه آمریکایی‌ها را خنثی کردند.
شبکه المنار نیز به راهپیمایی با شکوه و گسترده 22 بهمن مردم ایران پرداخت و این حضور را گسترده توصیف کرد.
این شبکه خبری نیز به صحبت های رئیس جمهوری اسلامی ایران در جمع راهپیمایان 22 بهمن پرداخت و به نقل از دکتر روحانی به موفقیت ها و دستاوردهای دولت و همچنین وجود مشکلات و کاستی ها اشاره کرد.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :سوریهراهپیمایی 22 بهمن^