اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14572تاریخ ثبت : 1396/11/23 10:06:38

عبور یک لبنانی از مرز با فلسطین اشغالی باوجود تدابیر شدید امنیتی

در حالی که رژیم صهیونیستی عملیات ساخت دیواری بتونی در مرز با لبنان و تشدید اقدامات امنیتی را در دستور کار قرار داده است، خبرگزاری ملی لبنان روز یکشنبه از عبور یک شهروند لبنانی از مرز جنوب این کشور و ورود به فلسطین اشغالی خبر داد.

فردی با نام مخفف «ع.م» در منطقه «بوابه فاطمه» کفرکلا در جنوب لبنان پس از گذشتن از خط آبی سازمان ملل، از موانع مرزی عبور کرده است.
خط آبی به مرزی می گویند که در سال 2000 میلادی پس از عقب نشینی رژیم صهیونیستی از جنوب لبنان، از سوی سازمان ملل ترسیم شد که به خط عقب نشینی هم معروف است.
این فرد پس از ورود به فلسطین اشغالی از سوی نیروهای رژیم صهیونیستی بازداشت شده است. البته از مدت حضور او در سرزمین های اشغالی خبری مخابره نشده است.
این دومین بار طی چندماه اخیر است که این شهروند لبنانی با وجود همه تدابیر امنیتی صهیونیست ها از نوار مرزی و چندین مانع از جمله سیم های خاردار متصل به برق، دوربین های حرارتی حساس به هرگونه حرکت عبور کرده است.
«سیدحسن نصرالله» دبیرکل حزب الله لبنان چندماه پیش در این باره گفته بود: این اتفاق نشان داد که همه تدابیر اتخاذ شده توسط اسرائیل در این منطقه بی فایده بوده است، برای همین تصمیم به ساخت دیوار در مرزها گرفته است.
طی روزها و هفته های اخیر خبرهایی درباره تلاش رژیم صهیونیستی برای احداث دیوار حائل در محدوده مرزی با لبنان منتشر شد، که «اندریا تیننتی» سخنگوی نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان (یونیفل) روز پنج شنبه در اظهارنظری این خبرها را تایید کرد.
رژیم صهیونیستی پروژه احداث دیوار حائل در محدوده مرزی با لبنان را کلید زده است. لبنان اما به این اقدام معترض است و آن را تجاوز به تمامیت ارضی خود می داند.
مقام های لبنانی می گویند بین لبنان و فلسطین اشغالی 13 نقطه مرزی مورد اختلاف وجود دارد و هنوز محدوده مرزهای بین المللی بین دو طرف تعیین نشده است و تا آن زمان رژیم صهیونیستی نباید دست به اقداماتی مثل دیوار حائل بزند.
بنابر گزارش خبرگزاری ملی لبنان نیروهای یونیفل با مذاکره با طرف صهیونیستی خواستار تحویل ع.م به آنها شدند. اندریا تیننتی در مصاحبه با خبرگزاری ملی اظهار داشته که این شخص فردا از اسرائیلی ها تحویل گرفته خواهد شد. او گفت که در این باره تحقیقات و پیگیری ها آغاز می شود.
همچنین نیروهای اشغالگر عصر امروز در نقطه ای که این لبنانی از آن عبور کرده بود، به ترمیم موانع و حصار مرزی پرداختند.
انتهای پیام/ایرنا

کلمات کلیدی خبر :لبنانفلسطین^