اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14430تاریخ ثبت : 1396/11/14 11:43:14

رمزگشایی ذوالنور از پشتیبان داعش در افغانستان

با توجه به این‌که داعش میدان عمل را در سوریه و عراق از دست داده، به دلیل اهمیت افغانستان می‌خواهد در این کشور برای انجام اقدامات تروریستی‌اش پناه بگیرد که آمریکا نیز از این گروهک حمایت می‌کند.

 یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «آمریکایی‌ها به دنبال ورود داعش به افغانستان هستند» گفت: با توجه به این‌که داعش میدان عمل را در سوریه و عراق از دست داده، به دلیل اهمیت افغانستان می‌خواهد در این کشور برای انجام اقدامات تروریستی‌اش پناه بگیرد که آمریکا نیز از این گروهک حمایت می‌کند.

مجتبی ذوالنوری در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر این‌که داعش در حال انتقال به افغانستان است،‌ گفت: آمریکایی‌ها به دنبال آن هستند که داعش را وارد افغانستان کنند. بعد از این‌که داعش در دیرالزور شکست خورد آمریکایی‌ها با هلی‌کوپتر 300 نفر از فرماندهان داعش را از آن منطقه دور کردند، این نمونه دیگری از آن است که آمریکایی‌ها می‌خواهند با آشوب در منطقه داعش از این منطقه بیرون نرود.

وی ادامه داد: داعش به اسم طالبان اقداماتش را در افغانستان انجام می‌دهد نمونه آن اقدامات تروریستی اخیر در افغانستان است که به نام طالبان آن را مطرح کردند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که «آمریکایی‌ها در حال انتقال سلاح سنگین به سوریه هستند»، گفت: در شرایطی که داعش، عراق و سوریه را از دست داده است آمریکایی‌ها افغانستان را برای حضور داعش مناسب‌تر می‌دانند به همین دلیل داعش را به این کشور وارد کردند تا پایگاه اصلی منطقه‌ای‌اش باشد چون افغانستان از نظر ژئوپلتیک زمینه بهتری برای پناه گرفتن داعش و موضع‌گیری‌هایش دارد.

وی ادامه داد: بعد از آن‌که داعش انشعاباتی همچون جیش‌النصره داشت، می‌خواهد که از افغانستان برای عملیات‌هایش و امتیازگیری از پاکستان استفاده کند چون میدان عمل در سوریه و عراق را از دست داده و جایی بهتر از افغانستان برای خود نمی‌بیند.
انتهای پیام/جام نیوز

کلمات کلیدی خبر :ذوالنور داعش افغانستان^