اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14425تاریخ ثبت : 1396/11/14 11:31:14

هشدار سازمان ملل به سعودی‌ها درباره یمن

سازمان ملل متحد در گزارش خود، ائتلاف تحت فرماندهی سعودی را بزرگترین مسئول قتل کودکان در یمن دانست.

گزارش سازمان با مستند سازی حملات هوایی متجاوزان به یمن که شمار زیادی از کودکان در جریان آن کشته و زخمی شده اند، ائتلاف سعودی را بزرگترین مسئول به قتل رساندن و معلومیت کودکان یمنی دانسته است.

 در این گزارش محرمانه کمیته کاری نظارت بر اوضاع کودکان در مناطق درگیری که شبکه تلویزیونی الجزیره به یک نسخه از آن دست یافته است، وضعیت کودکان یمنی در تابستان گذشته مورد بررسی قرار گرفته است. این گزارش در 19 ژانویه گذشته تحویل شورای امنیت شده است.

در این گزارش آمده است: ائتلاف سعودی مسئول کشته شدن 68 کودک و زخمی شدن 36 کودک دیگر در تابستان گذشته در یمن بوده است.

این گزارش افزود: روزانه بین 20 تا 30 حمله هوایی ائتلاف ثبت شده است که برخی از آنها به مدارس و خانه ها صورت گرفته است.

در همین حال، مرچل ریلانو نماینده صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونسیف) می گوید: یک نسل کامل از کودکان یمنی در زندگی جز خشونت ندیده اند و این امر آثار روحی و روانی در طول زندگی برای آنها به همراه خواهد داشت.

از آغاز تجاوز ائتلاف سعودی به یمن در سه سال پیش، سه میلیون کودک در یمن بدنیا آمده است که یک سوم آنها در خارج از بیمارستان های یمن بدنیا آمده اند زیرا 57 درصد بیمارستانها ویران شده است. این کودکان با سوء تغذیه مواجه هستند. 30 درصد آنها کمتر از وزن طبیعی هستند و 11.3 میلیون کودک نیز به کمک های بشردوستانه نیاز دارند.

یک میلیون و 800 هزار کودک نیز با کمبود غذا و 400 هزار نفر از این کودکان با کمبود شدید غذا روبرو هستند که جان آنها را در معرض خطر مرگ قرار داده است.
انتهای پیام/تسنیم

کلمات کلیدی خبر :سازمان مللیمن^