اخبار کوتاهآرشیو
کد خبر : 14368تاریخ ثبت : 1396/11/10 13:52:27

انفجار در جنوب سوریه؛ 6 تروریست النصره کشته شدند

شامگاه دوشنبه یک خودروی بمب گذاری شده در میان تروریست‌های جبهه النصره در ریف شرقی درعا سوریه منفجر شد که در پی آن 16 تروریست کشته و زخمی شدند.

منابع خبری معارض اعلام کردند که شامگاه دوشنبه یک انفجار در منطقه تحت اشغال تروریستها در ریف شرقی استان درعا واقع در جنوب سوریه رخ داد.

برخی از منابع از جمله وبگاه خبری «شبکة شام» اعلام کردند که شامگاه گذشته یک خودروی بمب گذاری شده در یک ایست و بازرسی وابسته به گروه تروریستی «ارتش آزاد» در منطقه «المسیفره» منفجر شده است.

به گفته این وبگاه، در جریان این انفجار دستکم شش نفر کشته و دهها نفر زخمی شده اند.

شاهدان عینی گزارش دادند که یک خودرو بمب‌گذاری شده پیش از انفجار، به مرکز تجمع تروریستهای ائتلاف «هیئة تحریر الشام» -که جبهه النصره رکن اصلی آن است- حمله کرد و پس از انفجار چندین نفر از این تروریستها و افراد غیر نظامی کشته شدند.

به گزارش شبکة شام، در جریان این انفجار دو تن از تروریستهای تحریر الشام از جمله فرد موسوم به امیر این گروه در منطقه «اللجاة» و چهار غیر نظامی کشته و هشت نفر نیز زخمی شدند.

گروه موسوم به دیدبان حقوق بشر سوریه اما اعلام کرد که در جریان این انفجار شش تروریست تحریر الشام از جمله یک سرکرده کشته و 10 نفر دیگر از جمله بک فرمانده نظامی در این گروه زخمی شده است.

به گفته دیدبان، تعداد افراد کشته شده به خاطر جراحتهای عمیق، رو به افزایش است.

تاکنون دهها تن از عناصر و سرکرده‌های گروههای تروریستی حاضر در ریف درعا و شهر درعا از طریق بسته انفجاری، تیراندازی، قتل یا انفجار از پای درآمده اند.
انتهای پیام/ساعت 24

کلمات کلیدی خبر :انفجارسوریهتروریستالنصره^