اخبار کوتاهآرشیو
آرشیو موضوعی: مقالاتتعداد اخبار : 384

روایت سال‌ها جهاد و شهادت فرمانده تخریب فاطمیون در بوکمال و تدمر

سید یحیی حسینی می‌گوید: سید ناصر در دوره دهم وارد سوریه شد و به‌عنوان تخریب‌چی فعال و کارکشته و استاد آموزش به جهاد مشغول شد.

تحلیل مرد بی حاشیه از شاهکار سوریه

رئیس پارلمان لبنان اعلام کرد، سوریه با پاسخ راکتی به تجاوزهای رژیم صهونیستی، موفق به ایجاد «توازن ترس» شد.

خاطره‌ ملاقات سیدحسن نصرالله با «آقا» درباره نابودی اسرائیل

مشاور دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به بیان خاطراتی از دیدار سید حسن نصرالله با رهبر انقلاب اسلامی درباره وعده نابودی اسرائیل پرداخت.

حضور آمریکا در یمن بخاطر دلگرمی دادن به سعودی‌هاست/ جنگ علیه یمن یک جنایت جنگی و پاکسازی قومی است

کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: در شرایط فعلی متحدین عربستان مثل مصر، سودان و مغرب، سعودی‌ها را تنها گذاشتند. حضور آمریکا در یمن به عربستان دلگرمی می‌دهد.

یمن محور شرارت بن سلمان

شهادت دهها تن ازمردم بی دفاع یمن در چند روز گذشته وهمچنین بستن مرزهای مناطق مختلف این کشور از سوی آل سعود باردیگر نشان داد که این کشور جنگ زده در کانون شرارت های بن سلمان قرار دارد.

یادداشت| داعش در افغانستان چه می‌کند؟

موضوع انتقال داعش از سوریه و عراق به افغانستان مدتى است که در رسانه‌هاى جهان مطرح شده است. حال سؤال این است که داعش افغانستان کارش را از کجا شروع کرده و هدف از تحرکات او در این کشور چیست؟

چرخش تدریجی کشورهای حوزه خلیج فارس در مورد سوریه

کشورهای عرب حوزه خلیج فارس از یک سال پیش به این سو، 'چرخش تدریجی' در موضع گیری های خود در مورد تحولات سوریه را آغاز کردند.
برنامه آمریکا برای منطقه چیست؟

همزمان با پایان داعش؛ پنتاگون نیروهایش در سوریه را سی‌برابر می‌کند

پیش از این خبری منتشر شد از تأسیس ۱۰ پایگاه نظامی آمریکا در شمال سوریه. حالا پنتاگون درخواست کرده ۶۰ تا ۶۵ هزار نیروی آمریکایی در آن کشور مستقر شود.

آیا آمریکا با موشک‌هایش به سوریه می‌آید؟

با توجه به تحولات میدانی در غوطه و پیشروی نیروهای ارتش سوریه در این شهر باید پرسید واکنش آمریکا چه خواهد بود؟ آیا جان مشاوران نظامی روس در سوریه در خطر است؟
ایندیپندنت:

عربستان مزارع یمن را بمباران می‌کند و سبد غذا هدیه می‌دهد!

در حالی که العربیه سعودی خبر از توزیع سبد غذا بین یمنی‌ها می‌دهد، ایندپندنت فاش کرد صنایع غذایی یمن به صورت سیستماتیک بمباران می‌شود.
یادداشت/ سعدالله زارعی

سوریه، هوشیار و دست به ماشه

سوریه طی روز‌های اخیر یک توطئه پیچیده را پشت سر گذاشت، اما همچنان در معرض بعضی از نتایج این توطئه می‌باشد از این رو دمشق و حامیان آن بیش از گذشته باید هوشیار و دست به ماشه باشند.
یادداشت/ بهزاد گراوند

کلاف سردرگم جنگ در سوریه

آهنگ جنگ در شامات هر لحظه با همپوشانی و تعارض منافع بازیگران متعدد دولتی و غیردولتی شکل و ریتم متفاوتی به خود می‌گیرد که فهم پویایی آن را حتی برای ناظران حرفه‌ای نیز سخت می‌کند.

زوایای پنهان حقایق عفرین و غوطه شرقی سوریه

در روزهای اخیر شرایط امنیتی دو منطقه عفرین در استان حلب واقع در شمال غرب سوریه و غوطه شرقی در استان ریف دمشق روند بحرانی به خود گرفته است؛ شرایطی که نیاز به واکاوی در ابعاد و زوایای مختلف دارد.

داعش در آینده در کدام کشور‌ها نفوذ خواهد کرد؟

پس از شکست داعش در عراق و سوریه، احتمال دارد عناصر این گروه تروریستی در پی باز کردن جای پای خود در دیگر مناطق جهان باشند.

عربستان و امارات در یمن آدم می‌کشند، غرب دنبال محکوم کردن ایران است

سه سال است عربستان و امارات با تسلیحات انگلیسی و آمریکایی، در حال کشتار یمنی‌ها هستند، اما انگلیس و آمریکا در شورای امنیت در حال محکوم کردن ایران هستند که چرا از یمنی‌ها حمایت می‌کند.

سهم شورای امنیت در جنایات جنگ یمن

کمیته کارشناسی سازمان ملل با ارسال گزارشی به شورای امنیت ضمن تشریح ابعاد فاجعه انسانی در یمن از «فروپاشی کامل» این کشور خبر داده و تصریح نموده است که جنگ سه ساله ائتلاف سعودی باعث شد دیگر کشوری به نام یمن، عملاً وجود نداشته باشد.

صدای طبل جنگ در منطقه؛ آیا سناریوی افغانستان در سوریه تکرار خواهد شد؟

در شرایطی که سوریه به جنگ های نیابتی متعددی تبدیل شده است، باید پرسید آیا امکان تکرار سناریوی افغانستان در سوریه وجود دارد؟ آیا روسیه اجازه چنین اتفاقی را می دهد؟
سرتیپ بازنشسته ارتش سوریه در گفت‌وگو با تسنیم:

سرنگونی جنگنده اف۱۶ به عملیات تل‌آویو بر فراز سوریه پایان داد

سرتیپ بازنشسته ارتش سوریه می‌گوید با سرنگونی جنگنده اف۱۶ رژیم صهیونیستی سناریوی عملیات جنگنده‌های این رژیم بر فراز سوریه پایان یافته است.

پیام‌های شکار جنگنده صهیونیستی در سوریه

الان حدود هفت سال از جنگ سوریه می‌گذرد و تاکنون هیچ طرفی از ایجاد وضع کنونی در سوریه به اندازه رژیم صهیونیستی نفع نبرده است.
« قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 20 بعد »
^